Ritės būna su dvigubu arba viengubu stabdžiu. Dvigubas, tai kai ritė turi du stabdžius. Pirmasis pagrindinis valdomas iš viršaus, o antrasis pagalbinis iš apačios ir įjungiamas su papildoma rankenėlę. Čia vėl kiekvieno skonio ir patogumo reikalas. Aš asmeniškai pradėjau žvejyba ir vis dar tęsiu naudodamas rites su dvigubu stabdžiu. Man daug patogiau, kai nereikia kiekvieną kartą sukinėti pagrindinio stabdžio užmetus masalus, kai reikia atlaisvinti būgnelio eigą.
Padėjai meškerę ant stovo, atlaužei rankenėlę ir viskas. Aišku prieš tai abu stabdžius susireguliuoji pagal poreikius. Užkibus žuviai patarčiau pradžioje neišjungti antro stabdžio, o pakirsti paimant už būgnelio ranka ir tik sustabdžius žuvį išjungti antrąjį stabdį. Rankoje laikant būgneli lengviau jausti žuvies pasipriešinimą ir kokia jėga gali leisti žuvį, kad neplyštu valas.
Sekantis veikinys – būgno talpa. Tikrai nepatarčiau pirkti ritę, kurioje netilps 300m. 0.3 storio valo. Dar geriau būtu, jei tilptu 0.5km. Kodėl tiek daug, todėl, kad nenuspėsi koks karpis užkibs ir kiek valo prireiks norint jį suvaldyti. Mano ir kolegų praktikoje yra nevienas pavyzdys, kai neužteko 300m. valo ir bandant sustabdyti galiūną paprasčiausiai baigėsi valas ritėje.
Norint atlikti tolimus metimus tikrai daug priklauso netik nuo meškerykočio, bet ir nuo ritės. Kokio ilgio būgnelis ir kaip ritė kloja valą. Vieną, ką tikrai pastebėjau, tai pigios ritės prastai kloja valą. Iš to seka, kad valo išmetimas iš ritės prastas ir didelių atstumu užmesti nebesigauna. Dar yra ritės kurios susuka valą, tai netik trukdo užmesti, bet ir gadina valą. Tokiu atveju verta paskaičiuoti, ar sutaupyti ant ritės ir 3 kartus per sezoną keisti valą, ar geriau iškarto nusipirkti gerą ritę. |