Meškerykočiai

Karpiniai kotai pagrinde būna dviejų ilgių. 3.90 ir 3.60 m ilgio. Aš siūlyčiau pasirinkti 3.90, nes ilgesnis kotas leidžia atlikti tolimesnius metimus, lengviau valdyti žuvį. Yra ir minusų, tokių kaip užmetimas po medžiais, ar kitais kliuviniais. Sekantis kotų skirstymas yra lbs, t.y. užmetimo svoriai ir koto kietumas. Lietuvoje lbs-ai svyruoja nuo 2.5 iki 3.5.

Populiariausi yra 3 lbs kotai. Kiekvieno gamintojo siek tiek skiriasi žymėjimas ir svoriai. Vidurkis maždaug toks:

2.5 lbs – 80g.
3.0 lbs – 120g.
3.5 lbs – 150g.

Ir trečias skirstymas, tai meškerykočio linkimas. Jų yra trys – greitos akcijos, pusiau parabolė ir pilna parabolė. Deja šio žymėjimo jus nerasite ant pačio koto. Tai nustatyti galima tik paėmus meškerę i rankas. Tai padaryti galima mojuojant kotu, arba dviese, kai vienas su ranka prilaiko meškerės galiuką, o kitas tuo metu normaliai laikydamas kelia i viršų. Jei linksta tik koto viršūnėlė, jis greitos akcijos, jei linksta iki vidurio – pusiau parabolė ir jei linksta visas kotas – pilna parabole. Šiam skirstymui nelabai ką galėčiau patarti, nes čia jau kiekvieno reikalas. Trumpai tariant meškerė turi prilipti prie rankos.

 
 
 


Banner
 
 
 
 
 
 
         

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Prašome pažymėti, ar sutinkate, kad Jūsų naršyklėje būtų naudojami slapukai – savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos apie slapukus ir kaip juos panaikinti skaitykite čia Slapukų politika.

EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk